مدونة

AKZ موتور البناء لتأجير السيارات

antakya oto kiralama, antakya rent a car, antakya araç kiralama, antakya havalimanı araç kiralama, antakya havaalanı rent a car

Araç Kiralama Vergi Avantajları

 

AKZ Motors & Rent A CAR

Antakya Araç Kiralama - Antakya Rent A Car - Antakya Havalimanı Rent A CAR - Antakya Havaalanı Oto kiralama

Bireysel kullanımları bir kenarda tutarak, iş yaşamınızda kullandığınız araç kiralama sisteminin vergi yönünden de avantajları bulunmakta. Bu avantajlar, gerçekten de büyük kolaylık ve rahatlık sağlayabilecek denli etkili avantajlar. Hatta o kadar pratik ve etkili ki araç almak yerine kiralamayı düşünler çok. Peki, araç kiralamanın vergisel avantajları neler?

 

Araç Kiralamanın Vergisel Avantajları

Ticari işletmeler adına kiralanmış araçlarla ilgili olarak Gelir Vergisi Kanunu’nun 40. Maddesinde, kazançtan indirilebilecek giderler olarak belirlenen kısımda, ticari işletmelerin kazanç sağlamak amacıyla kullanmış oldukları araçların, amortisman bedelini ayırmak koşuluyla ortaya çıkan maliyetin ve bakım onarım giderleriyle yakıt giderlerinin tamamının, direkt gider kaydedilerek kazançtan indirim konusu yapılabileceği belirtiliyor. Tabi bu noktada yakıt ve bakım onarım giderlerinin ticari kullanım için yapılan araç alımlarında da, kiralık araçlarda da geçerli olduğunu belirtmeyi atlamayalım.

Belirttiğimiz kanuna göre, daha anlaşılır hale gelmiş bir örnek vererek, açıklayıcı bir şekilde anlatmaya çalışalım. Ticari kullanım için 25.000 TL değerinde bir araç satın alan firma, bu aracın maliyetinin %20’sini yani 5.000 TL’yi amortisman bedeli olarak ayırmak koşuluyla, kazancından indirim konusu yapabiliyor. %20 olarak belirttiğimiz oranın, 333 no’lu Vergi Usul Kanunu Genel Tebliği’ne göre otomobiller için belirtlenmiş amortisman oranı olduğunu söylemekte fayda var. Bu noktada, vergi mükellefinin ticari kullanım için satın aldığı otomobil ile ilgili olarak 5.000 TL gider gösterebilir.

Diğer yandan, mükellefin otomobili satın almak yerine kiralayarak kullandığını düşündüğümüzde, kiralama bedelinin aylık 1.000 TL + KDV olduğu bir örnek tasarlarsak, mükellefin ticari kullanım için kiraladığı aracın yıllık maliyeti 12.000 TL + KDV olarak ortaya çıkıyor. KDV, ilgili dönem kapsamında vergi indirimine konu olacağı için zaten üzerinde konuşmaya gerek yok. Örneğimizde, yıllık kiralama bedeli 12.000 TL olan aracın, kira bedelinin tamamı vergi mükellefi tarafından gider olarak kaydedilip, yıllık kazançtan indirim konusu yapılabiliyor.

Yani, 25.000 TL bedelle, ticari kullanım için satın aldığınız araç için 5.000 TL gider gösterirken, 1 yıl boyunca, aylık 1.000 TL üzerinden kiraladığınız araç için indirim konusu yapabileceğiniz miktar ise 12.000 TL. Bu da vergisel anlamda mükellef için ciddi bir indirim manasına geliyor. 

En önemli avantajlardan biri de km’si düşük yeni bir otomobili Kasko, Trafik Sigortası, arıza-bakım, lastik değişimi gibi masraflar ve iş yükleri olamdan kullanıyor olmanız.

Önemle belirtmemiz gereken bir konu daha var. Ticari kullanım için kiralayacağınız aracı, vergi mükellefi olan bir kişi ya da firmadan kullanmanız avantajınıza olacak. Aksi takdirde hem vergi indirim oranında oynamalar olacağı gibi kağıt işlemleri de uzun sürebiliyor.

آخر أخبار

Korona (Kovid-19) Virüs Bilgilendirme!

Detaylı bilgi.
عرض جديد

Araç Kiralamanın Faydaları, Avantajları Nelerdir?

Kısa ya da uzun vadeli araç gereksinimimizi karşılamak için tercih ettiğimiz bir yöntem olan antakya araç kiralama, genel bir açıdan düşünüldüğünde, araç satın almaya göre müşterilere önemli bir takım olumlu yönler sağlamaktadır. Her ne kadar uzun süreli banka kredileri, araç almak isteyenleri finansman olarak rahatlatıyor görünse de, son dönemlerde oldukça yaygın olarak tercih edilmeye başlanan uzun süreli araç kiralama, araç ihtiyacını karşılama konusunda ciddi bir seçenek olarak görülmektedir.
عرض جديد

Antakya Rent A Car - Aracınız adresinize teslim edilsin.

Adresinize ücretsiz teslim edeceğimiz ekonomik araçlar
عرض جديد

Antakya Havalimanı Araç Kiralama - Rent A Car

Antakya Araç Kiralama - Antakya Rent A Car
عرض جديد

Antakya Ucuz Uygun Araba Kiralama

Antakya Günlük Rent A CAR - Uygun Fiyata Araç Kiralama
عرض جديد

Hatay Havalimanı Rent A Car

Antakya Havaalanı Rent A Car - Antakya Araç Kiralama - Antakya Rent A Car
عرض جديد

Antakya Havalimanı Rent A Car

Hatay Havalimanı Rent A Car - Antakya Araç Kiralama
عرض جديد

اكرز خدمة المحرك والإنشاء مدخلات

أحمد كارادينيز ، أحد رجال الأعمال المهمين في المنطقة الذين جاءوا من الخارج واستثمروا في بلاده ، وقد التقت شركة AKZ للسيارات والإنشاءات ، التي كانت تبيع أحدث طرازات السيارات ، بشعب هاتاي.
عرض جديد

لماذا يجب علي استئجار سيارتي من شركة Akz Rent A Car؟

منذ إنشائها ، تفخر شركة Akz Rent A Car بكونها شركة وجهاً لوجه في قطاع تأجير السيارات مع فريقها المحترف ، وفهم العمل الذي يوجه رضا العملاء ومروحة السيارات الواسعة.
عرض جديد

ما الذي تبحث عنه عند استئجار سيارة؟

اليوم ، أصبحت خدمة تأجير السيارات مطلبًا متزايد الأهمية لكل من الأفراد والمؤسسات. وقد أدى تطور السياحة إلى زيادة الطلب على كل من تأجير السيارات طويلة الأجل ومناطق تأجير السيارات قصيرة الأجل ، حيث أصبح النقل الجوي أكثر شعبية وزاد عدد المطارات.
عرض جديد

شروط التأجير العامة

لائحة هبوط المستأجر وقوانين المرور المعمول بها. لا يستطيع أن يدعي أنه غير مدرك لهذه الالتزامات كقائد للشاحنة. تقع مسؤولية مخالفة لائحة هبوط المستأجر على عاتق الغرامة أو التكاليف. ولهذا السبب لا يمكن أن يتحمل المستأجر المسئولية عن الأضرار التي قد تطرأ على البضائع المنقولة.
عرض جديد

شركة مريحة لتأجير السيارات في أنطاكيا Akz Rent A Car

تقوم شركة Akz Motors Rent A Car بتنفيذ أعمال خاصة لجعل كل سيارة مستأجرة مريحة. قبل أن يتم تضمين مركبة جديدة في أسطولنا ، تخضع الفرق المتخصصة للسيطرة ، تتم إزالة المعدات والمعدات في وقت قصير. إذا كنت ترغب في استئجار أكثر السيارات راحة ، فستكون أنتاكيا أكز موتورز لتأجير السيارات الخيار الصحيح لك في هذا الصدد.
عرض جديد

هتاي لتأجير السيارات

AKZ موتورز لتأجير السيارات ، التي توفر لك الخدمات في هاتاي ، توفر لك أفضل خدمة تأجير سيارات في هاتاي فإنه يوفر. إذا كنت ترغب في استئجار سيارة ، ونوعية الخدمة التي تقدمها الشركات ومجموعة متنوعة من المركبات مهم بالنسبة لك ، تستطيع الآن. سيحدد موظفونا المختصون في هذا المجال السيارات التي ترغب في استئجارها ومن ثم تجهيز السيارات سيتم تأجير هذه الأدوات من أجلك.
عرض جديد

شركة هاتاي لتأجير السيارات

خاصة في السنوات الأخيرة ، بفضل زيادة عدد عمليات تأجير السيارات ، يمكن للأشخاص أو الشركات العثور على فرصة القيادة بأسعار معقولة. عمليات تأجير السيارات ، والتي هي أكثر بأسعار معقولة من شراء اليوم ، وعادة ما تفضل من قبل الشركات الكبيرة والشركات. في منطقة هاتاي ، التي تعد واحدة من أكبر مناطق الجذب في بلدنا ، يتم توفير خدمات تأجير السيارات ويمكن للناس الاستفادة من هذه الخدمات بتكلفة منخفضة.
عرض جديد

ما هي مزايا تأجير السيارات؟

خاصة بالنسبة للعديد من الشركات والشركات ، ليس من الرفاهية امتلاك سيارة بأعداد مختلفة اليوم. إنها وسيلة مكلفة للغاية لشراء السيارات التي ستحتاجها الشركة للوصول المحلي والمسافات الطويلة. بدلا من شراء سيارة صفر كيلومتر بسبب الضرائب المتنامية ، تتساءل العديد من الشركات عن مزايا تأجير السيارات. عندما يتم الاتصال بشركتنا ، عندما يتم تقديم معلومات مفصلة ، يلجأ العديد من الشركات والشركات إلى طريقة تأجير السيارات بدلاً من شراء السيارات ذات الطراز صفر.
عرض جديد

نموذج الاتصال السريع اتصل بنا

بصفتنا شركة أكز موتورز لتأجير السيارات ، نضمن لك أن تكون هناك في أي وقت تحتاج إليه.
Odabaşı Mah. Çevreyolu Cad. No:158/C Antakya HATAY
هاتف : (0326) 502 01 09
البريد الإلكتروني : info@akz.com.tr